slovnik

Knihy napsané Samaelem Aun Weorem

majster Samael Aun WeorMezi lety 1950 a 1977, Samael Aun Weor (hebrejsky סמאל און ואור) napsal přes sedmdesát knih o praktickém poznání, které si každý ve svém životě může aplikovat za účelem odstranění utrpení a prožitím opravdového štěstí.

Jeho první kniha Dokonalé manželství (1950), byla taková přímá a mocná, že v Latinské Americe vyvolala duchovní revoluci. Katolickou církev to natolik pobouřilo, že na policii vyvíjela nátlak, aby ho zavřeli do vazby. Byl obviněn ze zločinu "pohoršování veřejnosti a uzdravování nemocných." Svými díly inspiroval milionů čtenářů po celém světě, přestože se jeho knihy teprve nyní zpřístupňují v angličtině a jiných evropských jazycích. Rada dobrovolníků v Čechách a na Slovensku pomalu překládá jeho díla, které jsou zdarma dostupné v elektronické podobě buď jako pdf, epub nebo prostě volně k čtení na těchto stránkách online.

Jelikož Samael Aun Weor se zřekl všech autorských práv, jeho díla může tedy publikovat kdokoliv.

Toto je citace Samaela Aun Weora s ohledem na publikaci jeho knih:

"Teď a navždy moji drazí přátelé, se vzdávám, vzdával jsem se a budu se nadále vzdávat autorských práv.

Mým jediným přáním je, aby se tyto knihy prodávaly za nízkou cenu, cenově přístupné chudým, cenově přístupné všem Božím dětem. Přeji si, že i dokonce ten nejchudší, nejvíce trpící nedostatkem občan, mohl získat tyto knihy za pence, které má v kapse.

Ve skutečnosti nemám žádný plat, nepožaduje nic výměnou za moje díla. Kdokoli je chce publikovat, ať je publikuje ve prospěch nemocného lidstva."

Samael Aun Weor, Guadalajara, Mexiko, 1976

 

Esotericky slovnik

Slovník esoterických výrazů

Pro pohodlnější orientaci skrze labyrint různých esoterických slov, které Samael Aun Weor používal při psaní knih, jsme pro vás připravili tento slovník esoterických výrazů. Obsahuje kompilaci slovíček, se kterými se setkáte na této stránce a v knihách Samaela Aun Weora. Jedná se o stažitelnou verzi online slovníku, který naleznete zde.

stáhnout pdf

stáhnout epub

stáhnout mobi

stáhnout word document

 

 

 

Neuveritelne zahadyNeuvěřitelné záhady

Vysvětlení paranormálních jevů

Nový v Gnózi? Tato kniha je skvělým místem, kde začít.

V této jednoduché a vzrušující knize, Samael Aun Weor popisuje své zážitky z nejrůznějších metafyzických a nadpřirozených jevů. Bez klasického pseudo-spirituálního přístupu, tato kniha seznamuje čtenáře s Gnózí: praktická věda probuzení vědomí, pomocí níž může každá osoba zažít skutečnosti, které existují mimo fyzické smysly.

Pro online čtení klikněte zde

Pro stažení zdarma v elektronické podobě (e-kniha):

stáhnout pdf, stáhnout epub, stáhnout mobi

 

Velká vzpoura

Velka_vzpouraO stavu našeho světa a jak ho změnit skrze praktickou spiritualitu

Kniha vysvětluje a objasňuje společnou moudrost všech světových náboženství a duchovních tradic. Nicméně změna nenastane díky názorům a teoriím. Skutečná změna vychází ze znalosti sebe samého – neboli z gnóze. Velká vzpoura vysvětluje, jak všechny světové problémy jako války, znečištění, zločin i nedostatek jídla mají svůj původ v nás samých. Tím, že změníme sami sebe, změníme i svět kolem nás. Toto je společný základ všech velkých duchovních tradic našeho světa. Tím, že budeme lepší lidé, tak i svět bude lepším místem pro život.

Pro online čtení klikněte zde

Pro stažení zdarma v elektronické podobě (e-kniha):

stáhnout pdf, stáhnout epub, stáhnout mobi

 

Revoluční psychologie

Revolucni_psychologieGnóze, sebepozorování a esoterická psychologie

Jedna z posledních knih napsána Samaelem Aun Weorem je "Revoluční psychologie" - tato kniha slučuje celoživotní práci, která vyjadřuje krásu a teror psychologické revoluce tj. pravou podstatu cesty duchovní regenerace.

Tak jako má Buddha svou Dhammapadu a Ježíš své Kázání na hoře, stejně tak Samael Aun Weor má svou Revoluční psychologii. Tato neodmyslitelná rozprava je jedním z nejpodstatnějších zdrojů pro pochopení mnoha detailů psychologické práce. Bez jasného a úplného pochopení esoterické psychologie nedokážeme postoupit v práci Sebeuvědomění Bytí.

Pro online čtení klikněte zde

Pro stažení zdarma v elektronické podobě (e-kniha):

stáhnout pdf, stáhnout epub, stáhnout mobi

 

Odstranění satanova ocasu

satanuv ocasGnostická psychologie, meditace a původy utrpení

Maličká velikost této knihy neodpovídá extrémní hloubce jejího obsahu: praktické a naléhavé učení prezentováno v této knize, je tak potenciálně transformující jako úder blesku. Seriózní duchovní badatel objeví základní kroky vedoucí k přímé zkušenosti tajemství života, smrti, karmy, utrpení a kořene existence: Prázdnota nebo Prázdný prostor. Toto není jen recitace teorií a doktrín: zde se jedná o praktické zkušenosti autora, které získal prostřednictvím probuzeného vědomí, které jsou v souladu s univerzální moudrostí, kterou učili všichni velcí duchovní poslové během každé doby a místa.

Pro online čtení klikněte zde

Pro stažení zdarma v elektronické podobě (e-kniha):

stáhnout pdf, stáhnout epub, stáhnout mobi

 

Příručka praktické magie

prakticka magiePostavte se tváří v tvář před Bohy

Tento tenký svazek obsahuje zhuštěný přehled dvaadvaceti Arkán tarotů a dvaadvaceti hebrejských písmen, a zároveň vyjadřuje v jednoduchých a přímých pojmech, jak vstoupit do přímé zkušenosti arkány, včetně toho, jak jít vědomě do astrální roviny, jak probudit kundaliní, probudit jasnovidectví a další síly, a jak přímo mluvit s bohy. Toto není sbírka teorií a domněnek: je to příručka pro praktickou práci s vědomím, která vede disciplinovaného studenta k přímému kontaktu s Bohy.

Pro online čtení klikněte zde

Pro stažení zdarma v elektronické podobě (e-kniha):

stáhnout pdf, stáhnout epub, stáhnout mobi

 

Kundaliní jóga: Tajemství ohně

kundalini jogaOdemkněte v sobě božskou duchovní sílu

Po tisíce let, mnozí se divili nad příběhy o tajemné síle, zvané hadí síla nebo kundaliní. Avšak metoda k získání této síly byla ukryta, nepochopená nebo někdy úmyslně sabotována. Nyní, jako osvěžující jarní vánek, Samael Aun Weor stírá prach a odhaluje posvátné tajemství naší nejstarší a nejsvětější vědy. Způsob, jak probudit a rozvíjet základní energii života, je s pevným základem v bibli a praktických znalostí jasný a přístupný pro všechny. Není již nutné, abychom teoretizovali nebo diskutovali: skrze praktikování technik v této knize, můžete vědět.

Pro online čtení klikněte zde

Pro stažení zdarma v elektronické podobě (e-kniha):

stáhnout pdf, stáhnout epub, stáhnout mobi

 

 

Dokonalé manželství: Dveře vedoucí k zasvěcení

Dokonale manzelstviProč jsou sex a náboženství neoddělitelné

"Láska je nejvyšší náboženství…” - Samael Aun Weor

Pokud chcete pouze jedinou knihu o skutečné duchovní praxe, pak dokonalé manželství má vše, co potřebujete. Připravte se na duchovní revoluci.

Ve skutečnosti, tato kniha je tak působivá, že právě díky tomu, v roce 1950 katolická církev poslala Samaela Aun Weora do vězení. Obvinili ho z "obtěžování veřejnosti a uzdravování nemocných."

Dokonalé manželství je kompletní úvod do hlubokého a krásného mystického poznání, ze kterého rozkvetly všechny světové velká náboženství. Existuje posvátné učení, které je zdrojem tajných učení judaismu, křesťanství, buddhismu, taoismu, hinduismu, alchymie, tantry, kabaly a tajemstvím Mayů, Aztéků, Egypťanů, Tibeťanů, Eulisinů, Essejců a stovky dalších. Všechny mají sexuální tajemství. Všechny pocházejí ze stejného kořene poznání.

Pro online čtení klikněte zde

stáhnout pdf, stáhnout epub, stáhnout mobi, stáhnout word document