slovnik

Stručný životopis

samaelSamael Aun Weor byl vynikajícím badatelem, antropologem a sociologem. Celý svůj život zasvětil studování velkých pravd, které minulé civilizace zanechaly lidstvu v různých formách: ve filozofii, v náboženství, v umění a ve vědě.

Narodil se 6 března 1917 v Bogotě, Kolumbii.

Již ve svých prvních měsících života, ukázal enormní duchovní touhy. Byl vychován v oficiálním náboženství svého města, ukazujíc hodně respektu a uctívání ke všem mystickým záležitostem.

Když měl 9 let musel studovat Písmo Svaté a latinu. Ještě jako dítě odešel z domu a vkročil na cestu života, začal hledat tajnou cestu.

Když měl 12 let přezkoumal spiritizmus a horlivě studoval mnoho děl o metafyzice, dosahující vynikajících výsledků. Cestoval po mnoha místech světa, hnán svými silnými touhami v oblastech filozofie, metafyziky, parapsychologie a vědy.

Jako 16 roční analyzoval duchovní záležitosti ve světle moderní vědy.

Učený dobrým mravům jeho rodiči a bez zkoušení velkých řečnických výkonů, kdy se zúčastňoval veřejné řeči, ve věku 17 let dával přednášky Teosofické Společnosti. Později intenzivně praktikoval Raja- jógu, Bhakti, Karma-jógu, Jhana-jógu, atd., atd., atd.

Jako 18 letý se stal členem Starověké Rosikruciánské Školy. Tahle důstojná instituce byla založena dr. Arnoldem Krumm-Hellerem (Mistr Huirakoča). 

Byl ponořen v mnoha spletitých teoriích rozsáhlého obsahu, protože si pouze s nekonečnou touhou přál, aby našel svou starou cestu, Cestu na Hraně Nože (the Path of the Razor's Edge). V 19 letech se rozhodl zanechat teorii a začít praktikovat; poté během meditace třikrát zažil východní "Osvěcující Prázdnotu", která v jeho psychice a v jeho duši zanechala nezapomenutelnou stopu.  

Jako 28 roční se oženil. Jeho ženou byla Litelantes. 

V roce 1958 dosáhl sloučení tří důležitých duchovních hnutí do jednoho, s názvem AGLA (Accion Gnostica Libertadora de Amerindia).  

V 33 letech mu byla svěřena rozsáhlá mise rozšiřování Gnostické učení po celém světě. Pak kráčel směrem k severu, procházející několika zeměmi jako například: Panama, Kostarika, Salvador, atd. dokud se neusadil v Mexiku. Bylo to právě v Mexiku, kde zřídil sídlo Velkého Internacionálního Gnostického Hnutí a kde jeho učení způsobilo "revoluci".

24 prosince, 1977 ve věku 60 let Samael Aun Weor opustil své tělo ("zemřel").

 samael1