slovnik

Láska

Bůh jako Otec je moudrost. Bůh jako Matka je láska. Bůh jako Otec se nachází v oku moudrosti. Oko moudrosti se nachází mezi obočím.

Bůh jako láska se nachází v chrámu srdce.

Moudrost a láska jsou dva základové sloupce Velké bílé lóže.

Milovat, jaká nádherná věc to je milovat. Pouze velké duše to dokážou a vědí jak milovat. Láska je nekonečná jemnost… Láska je život, co se chvěje v každém atomu, jakož i v každém slunci.

Láska nemůže být definována, protože to je Božská Matka světa; to je to, co se nám stává, když jsme opravdu zamilovaný.

Láska je cítění v hloubi srdce. Je to delikátní osobní zkušenost, je to oheň, který spaluje, je to božské víno, potěšení pro ty, kteří ho pijí. Obyčejný parfémovaný kapesník, list, kytka, vyvolává v hloubi duše, vnitřní neklid, exotickou extázi, nevýslovnou smyslnost.

Nikdo nebyl schopen definovat lásku. Jeden ji musí zažít a cítit. Pouze velcí zamilovaní vědí, co je to láska. Dokonalé manželství je jednota dvou bytostí, které opravdu vědí jak milovat.

Pro muže a ženu je třeba, aby se zbožňovali na všech sedmi velkých kosmických úrovních, aby měli opravdovou lásku.

A proto, aby zde mohla být láska, tak zde musí být skutečná jednota duší ve třech sférách myšlenek, citů a vůle.

Když dvě bytosti vibrují stejně v jejich myšlenkách, citech a vůli, pak je dokonalé manželství naplněné v sedmi sférách kosmického vědomí.

Jsou lidé, kteří jsou vdaní ve fyzických a éterických sférách, ale ne v astrální sféře. Jiní jsou vdaní ve fyzických, éterických a astrálních sférách, ale ne na mentální. Každý přemýšlí svým způsobem, žena vyznává jedno náboženství a muž druhé, neshodnou se ve svých myšlenkách, atd.

Jsou manželství, která jsou spřízněné ve světech myšlenek a pocitech, ale jsou si naprosto rozdílný ve světech vůle; tyto páry neustále bojují, nejsou šťastní.

Dokonalé manželství musí být sjednoceno v sedmi sférách kosmického vědomí. Jsou manželství, které nedosáhnou ani astrální. Pak zde není ani sexuální přitažlivost; tyto sňatky jsou skutečné pohromy. Tento typ párů má základ výhradně v manželském svazku.

Strom zivota (Kabala)-sedem rovin kozmickeho vedomi

Strom života (Kabala)

Někteří lidé žijí manželský život ve fyzické sféře s jistým partnerem, avšak v mentální sféře žijí manželský život s jiným partnerem. Výjimečně v životě najdeme dokonalé manželství. Aby zde byla láska, tak je nezbytné, aby zde bylo spříznění myšlenek, citů a vůle.

Kde je aritmetické počítání, tam není láska. Bohužel láska v moderním světě má zápach bankovního konta, komodit a uměliny. V těch domovech, kde je pouze sčítání a odčítaní, láska neexistuje. Pokud láska opustí srdce, je těžké ji vrátit. Láska je velmi těkavé dítě. Manželství bez lásky, založené pouze na ekonomických nebo společenských zájmech, je opravdu hřích proti Duchu svatému. Tento typ manželství určitě selže.

Zamilovaní si často pletou touhu s láskou a nejhorší z toho je, že se ožení, věříc, že jsou zamilovaní. Když si užijí sex, tělesné touhy jsou uspokojeny, pak přichází vystřízlivění. Zůstane pouze hrozná realita.

Zamilovaní by se měli pozorovat před uzavřením manželského svazku, aby věděli, zda jsou opravdu zamilovaní. Touha je často mylná s láskou. Láska a touha jsou dvě zcela rozdílné věci.

Ten, kdo je skutečně zamilovaný, je schopen dát i poslední kapku krve pro svého milovaného.

Otestujte se před manželstvím. Cítíte se být schopen dát i poslední kapku krve pro toho, jehož zbožňujete? Byli byste schopni položit svůj život, aby váš milovaný mohl žít? Přemýšlejte a meditujte. Existuje opravdové spříznění myšlenek, pocitů a vůle s tím, jehož zbožňujete? Pamatujte, že pokud neexistuje naprosté spříznění, pak vaše manželství, namísto toho, aby bylo nebem, se stane skutečným peklem. Nedovolte, abyste byli svedeni touhou. Nezabíjejte pouze touhu, ale i stín toho lákavého stromu pokušení.

Láska se začíná se zábleskem delikátní sympatie, je udržována věčnou jemností, a je zakotvena v obrovském zbožňováni.

Dokonalé manželství je sjednocení dvou bytostí, které se navzájem zcela zbožňují. V lásce nejsou žádné výpočty a bankovní účty. Pokud děláte výpočty a kalkulace, je to proto, že nejste zamilovaný. Uvažujte předtím, než uděláte velký krok. Jste skutečně zamilovaný? Buďte opatrný před iluzí touhy. Pamatujte, že plamen touhy konzumuje život a to co zůstává, je hrozná realita smrti.

Zahlaďte se do očí toho, koho zbožňujete, rozplyňte se v nádheře jeho očí. Ale pokud chcete být šťastní, nedovolte, abyste byli uneseni touhou.

Vy, kteří jste zamilovaní; nepleťte si lásku s touhou. Analyzujte sami sebe do hloubky. Je nezbytné vědět, zda milovaná patří vašemu duchu. Je nutné vědět, jestli jste úplně spříznění ve třech světech: myšlenek, cítění a vůle.

Cizoložství je krutý výsledek nedostatku lásky. Skutečně zamilovaná žena, by si vybrala raději smrt než cizoložství. Muž, který spáchá cizoložství, není skutečně zamilovaný.

Láska je ohromně božská. Požehnaná Božská Matka tohoto světa je to, co nazýváme láska.

S ohromným ohněm lásky se můžeme proměnit na Bohy, abychom majestátní vstoupili do amfiteátru kosmické vědy.

Tato kapitola je z knihy "Dokonalé manželství," napsaná Samaelem Aun Weorem