slovnik

Runa Rita

runa - ritaToto runové cvičení má moc osvobodit vnitřního soudce.

Musíme se přeměnit na soudce vědomí. Je urgentní, abychom probudili buddhatu, duši.

Tato runa má moc probudit vědomí soudců.

Vzpomeňme si, co nazýváme soucit. S určitostí můžeme říci, že je to vyčítavý hlas vědomí.

Ti, kteří nikdy necítí výčitky svědomí, jsou opravdu velmi daleko od svého vnitřního soudce. Obvykle se jedná o ztracené případy.

Takoví lidé musí velmi intenzivně pracovat s touto runou Rita, jen tak osvobodí svůj vnitřní posudek.

Neprodleně se musíme naučit, jak se řídit hlasem ticha, což znamená, řídit se Nejvnitřnějším Soudcem.

Runa-Rita-postojMistr Samael Aun Weor také vysvětluje, že abychom mohli rozvinout výčitky svědomí, nebo rozvinout vnitřního soudce, který vám dá tyto výčitky svědomí (protože výčitky svědomí jsou to, co potřebujeme), musíme být pány dobra a zla, musíme vědět, co je dobré a co je špatné. Potřebujeme rozlišit zlo od dobra a dobro od zla. A jak se to naučíme? Tím, že budeme praktikovat runu Rita, na základě čehož v sobě osvobodíme vnitřního soudce Kaoma.

Runu Rita provedeme tím, že levou ruku si dáme v bok a levou nohu dáme do strany. Pamatujte si, že symbol runy Rita (přitom jak se tělem snažíme napodobit její tvar) souvisí s Geburou, s Tiferetem a Hodem. Tyto tři sephirothy nám ukazují, jak řídit sílu Rita, výčitky svědomí. Pak zpívejte/vokalizujte:

Rrrrrraaaaaa Rrrrrreeeeee Rrrrrriiiiii Rrrrrroooooo Rrrrrruuuuuu

Zároveň se soustřeďte na Keter (první zákon), na Geburu (vašeho vnitřního Kaoma), na Tiferet (vaši lidskou duši), a Hod (vaši astrální sílu). Toto je způsob, jak si představíte Paprsek stvoření sestupující z hlavy do jater, do srdce, s nakonec do sleziny - protože skrze ně působí lítost/výčitky svědomí, vaše karma. Takže runa Rita ve vás rozvine vnitřní soudnost, což je to, co potřebujeme.

Pokud stále pociťujete výčitky svědomí, když děláte něco špatného, tak to je dobrá zpráva, a vyvinout ještě větší výčitky svědomí, je ještě lepší. Existují lidé, kteří nemají žádné výčitky svědomí, a když páchají zlo, tak se cítí jako hrdinové. To je opravdu špatné, protože jsou daleko od svého vnitřního Monáda - takže takoví lidé potřebují opravdu hodně praktikovat s touto runou, aby nakonec mohli osvobodit svou vnitřní soudnost.

Kaom-anjel

"Policie karmy, Kaom, se vynořuje v každém z nás v intimních oblastech, kde chybí láska. Utéct agentem karmy je nemožné, protože uvnitř každého z nás sídlí (Kaom) policie, která nás neodvratně dovede k soudu." -  Samael Aun Weor