slovnik

Techniky pro svobodné muže a ženy

Bozi MatkaSexualita je důležitou součástí člověka-ať už je v partnerském vztahu nebo ne. Vlastně je nemožné mít zdravý sexuální vztah s druhou osobou, dokud nemá člověk zdravý sexuální vztah se svým vlastním tělem. Nehledě na to v jaké životní situaci se nacházíme, náš sexuální zážitek můžeme zlepšit tím, že začneme tam, kde jsme teď.

Učedníci/čky, kteří/é jsou svobodní/né, mohou dosáhnout ohromnou realizaci s obrovskou silou oběti. Sexuální abstinence je obrovskou obětí. - Samael Aun Weor, Igneous Rose (Ohnivá Růže)

Dříve než použijeme tyto cvičení, je důležité pochopit jejich správný kontext a použití. Doporučujeme abyste nejprve rozjímali nad Začínáme články a možná si vybrali několik knih na čtení. (poznámka překladatele: zatím nejsou přeloženy žádné z jeho knih). Tímto způsobem když budete pracovat s praktickými cvičeními, budete dosahovat lepších výsledků.

Existuje mnoho praktických nástrojů, které mohou použít ti, kteří jsou svobodní na transformaci svých sexuálních energií pozitivním způsobem. Každá osoba reaguje na každé cvičení jinak a experimentování odhalí to, které je nejefektivnější v dané fázi vývoje.

Především se svobodné ženy a muži naučí jak používat představivost a sílu vůle na využití svých sexuálních sil pozitivně. Cvičení jako meditace, vokalizace posvátných zvuků (modlitby a mantry), a dýchací cvičení (pránájáma) jsou nejsilnější. Svobodné ženy a muži mohou tyto denní cvičení doplnit o další užitečné aktivity.

Sexuální energie mohou být rovněž transmutované s estetickým smyslem, s láskou ke klasické hudbě, k sochařství a s dlouhými procházkami atd.

Svobodné ženy a muži učedníci, kteří nechtějí mít žádné sexuální problémy, musí být absolutně čistí v myšlenkách, slovech a v počínání. - Samael Aun Weor, The Initiatic Path in the Arcana of Tarot and Kabbalah (Úvodní/Zasvěcovací Cesta do Tajemství Tarotu a Kabaly)

Zde uvádíme řadu technik, na podporu ve vašem úsilí transformovat sexuální energie, na sílu pro sebe-transformaci.

  1. Jednoduchá Pránájáma
  2. Kristická Egyptská Pránájáma
  3. Ham-Sah Pránájáma
  4. Runa Os