slovnik

Co je Snová Jóga a astrální projekce?

Tato webová stránka je bezplatný on-line zdroj, nabízející praktické poradenství týkající se starověkých univerzálních vědomostí probuzení ve Vnitřních Světech, jinak známé jako astrální projekce, astrální cestování nebo mimotělní zážitky (OBEs-out-of-body experiences). Takové zážitky jsou vnímání hmoty a energie, které jsou mimo dosah fyzických smyslů. Kdokoliv, kdekoliv, bez jakéhokoli rozlišování nebo kvalifikace, může nabýt své osobní poznání (znalosti) těchto živých realit, pokud je ochoten vynaložit úsilí.

Základem porozumění těchto zážitků je vědomí. Naše vědomí je energie, která má mnoho schopností, o nichž sotva tušíme a které jsme ještě méně schopni zužitkovat podle přání. Hlavní účel vzniku všech náboženství, je vést jednotlivce v probuzení jeho vědomí. Tohle je praktické úsilí, které nemá nic společného s přesvědčením nebo teoriemi. Je to něco, co musí člověk dělat od okamžiku do okamžiku. Vrácením se k tomuto základnímu účelu a objevením praktických pomůcek, které pomáhají v tomto úsilí, kdokoli z kteréhokoli náboženství nebo zázemí může objevit jako probudit své vlastní vědomí a takto vidět sám pro sebe mnoho světů, které existují za hranicí tohohle fyzického. Takové zážitky přicházejí přirozeně tím, že člověk uvolňuje vědomí z jeho klecí a probouzí ho, aby mohl jasně vnímat bez filtrů a předpokladů. Takhle to je proto, protože samotná přirozenost vědomí je vnímání. Bohužel, my jsme naše vědomí uvěznili v kleci mylné představy.

Existuje mnoho technik, které pomáhají při probouzení vědomí a jeho možné svobody z té klece. Tyto techniky dodržují velmi přísnou sérii kroků, které vždy začínají právě teď, vynaložením úsilí k probuzení vědomí od okamžiku do okamžiku. Tato snaha se nazývá plnost mysli, ostražitost, uvědomění (si), sebepozorování a mnoho dalších názvů. Úspěch v probuzení se v druhých světech je bez této snahy nemožný. Člověk se nejprve musí probudit tady a teď, ve fyzickém světě, aby se později mohl probudit ve vnitřních světech.

Naučte se více o probuzení vědomí:

- Vědomí
-
Klíč SOM

Když se vědomí probouzí, tehdy může být aktivováno, když se nachází mimo fyzického těla, buď prostřednictvím vůle (jako při meditaci) nebo když fyzické tělo spí nebo dokonce i po smrti.

Snová Jóga

Snaha na probuzení vědomí v spánkovém stavu se nazývá Snová Jóga. Tenhle výraz je nejznámější z tradice Tilopi, Naropi, Marpo a Milaräpi, i když tradice Niguel také zahrnuje Snovou Jógu. Jóga pochází ze sanskrtského slova "yug", což znamená opět spojit (sjednotit se) nebo "yoke dohromady". Tohle je stejné jako při základě našeho slova náboženství (ang. religion), latinské slovo "religare" což znamená "spojit dohromady". Co je v obou případech hledané, je sjednocení našeho vědomí se svým zdrojem, ale tohle se může stát pouze, pokud je naše vědomí probuzené a očištěné od všeho, co je nečisté.

Tradice Tilopové Jógy byla uchována v tibetském buddhismu stovky let. Je to série učení, z nichž je absolutně nutná snová jóga. Byla praktikovaná a učená všemi Dalajlamy a velkými zasvěcenci jako Congkhapa (Tsongkapa) a Milaräpa (Milarepa).

Základním cílem snové Jógy, je využití moci snové stavu a použít ji na probuzení vědomí. Více se o tomto můžete dozvědět čtením posvátných knih z těch tradic.

Astrálním Projekce

Tento výraz se prostě vztahuje k tomu, jak naše vědomí opouští fyzické tělo. Pokaždé když naše fyzické tělo spí, vědomí z něj odejde a zažívá to, co my nazýváme "sny". Toto je forma astrální projekce, ale ve většině případů je vědomí spící a neví, že je mimo fyzického těla. Obvykle si neuvědomujeme, že spíme. A když se vrátíme do těla, vzpomínka na sen je obvykle ztracena nebo když si ji vybavíme, tak se jeví mlhavá a nereálná. Toto všechno je kvůli špatnému stavu našeho vědomí.

Člověk se může vědomě projektovat mimo těla. Pomocí neustálého tréninku od okamžiku do okamžiku, vědomí může být zesílené, aby bylo probuzené, uvědomené a ostré; a takto když opouští fyzické tělo, my zůstaneme vědomi sami sebe a vědomi toho co se děje. Z tohohle stavu může člověk zkoumat kterýkoli úkaz v přírodě nebo sám sebe.

Probouzením vědomí a transformací našich životních zážitků od okamžiku do okamžiku, snění nakonec skončí. Pak jsme přišli k cíli: Probuzené vědomí, které vnímá všechny jevy takové, jako skutečně jsou.

Praví osvícenci nemají sny. Sny jsou pro ty, kteří spí. Praví osvícenci žijí ve vyšších světech, mimo fyzického těla v zesíleném stavu ostražitosti navždy bez snění. - Samael Aun Weor, Duševní Zobrazování

přeloženo z anglického originálu: What are Dream Yoga and Astral Projection?